Test podkładki GekonWeld

Czwarte podejście

Podczas czwartego podejścia ponownie powróciłem do druku z ABSu Premium od DD oraz czerwonego ABSu (lub ABS-PC) dostarczonego do testów razem z podkładką. Płytka przed pierwszym wydrukiem została porządnie wymyta wodą z mydłem i osuszona. Niestety wyszło dość słabo, tak jak w poprzedniej próbie miejscami filament zbyt mocno chwytał się podkładki, a także czasami zdarzało się podwijanie (wysokość głowicy taka sama jak dla PLA gdzie nie było tego problemu). Poniżej kilka „pudełek” testowych przedstawiających powierzchnie wydruku po oderwaniu modelu od podkładki.

IMG_5015 IMG_5022

Po kilku nieudanych próbach całą podkładkę przetarłem dla pewności jeszcze alkoholem IPA, jednak niewiele to dało. Przejechanie powierzchni płytki papierem wodnym o granulacji 250 pod wodą niestety nie pomogło. Próbowałem również poeksperymentować z różnymi temperaturami głowicy w zakresie od 250 do 270 stopni, ale również efekt końcowy był daleki od odczekiwanego.

Niestety nie wiem co może być przyczyną takiego zbyt mocnego doklejania się wydruków z ABSu, ponieważ przy wydruku PLA i tych samych ustawieniach (wysokość głowicy) tego problemu nie ma. Być może ABs zbyt mocno wchodzi w reakcję z materiałem, z którego wykonana jest podkładka.

Przy okazji sprawdziłem maksymalną temperaturę jaką potrafi osiągnąć moja „chińska” głowica e3d v5… Szczytem jej możliwości jest 273 stopni i więcej już nie podejdzie (w rozsądnym czasie nagrzewania) 😉

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.