Obudowa do drukarki mendel90 ver MDF 18mm

Aktualizacja: 10 grudnia 2015

Po kilku miesiącach udało mi się, w końcu ruszyć dalej z moją obudową i niestety nie obyło się bez poprawiania drobnych błędów. A konkretniej, przez błędy pomiarowe okazało się, że moja obudowa nie trzyma kątów prostych, przez co konieczne było ponowne przerobienie elementów (pliki na thingiverse zostały już poprawione).

Po walce z kątami i wyprostowaniu obudowy, pomierzyłem i zamówiłem na allegro formatki z plexi 3 i 4 mm, wraz z nawierconymi otworami. Tutaj niestety trochę z lenistwa i ponownie drobnych błędów w pomiarach miałem trochę zabawy z dopasowaniem otworów montażowych (łatwiej było powiększyć otwory  w plastikach, niż naweircać plexi) oraz dodatkowo musiałem trochę przerobić górne zawiasy (pomyliłem się w wysokości otworów w drzwiczkach).

Ale po ciężkich bojach się udało i efekt poniżej 😉

DSC_0009 DSC_0007 DSC_0006  DSC_0001

Boczne ścianki wycięte są z plexi 2 mm, drzwiczki z plexi 3 mm, natomiast góra z plexi 4 mm.

Dodatkowo tył ramy prowizorycznie zabudowałem podkładami pod panele podłogowe aby nie tracić ciepła z komory drukarki 😉 Obecnie czekają na założenie wycięte na tył formatki z plexi 4mm.

Koszt całej obudowy to około 150 zł w tym, 90 zł to zakup formatek z plexi, a reszta to filament i czas druku 😉

Kto wie, czy w przyszłości ponownie nie zmodyfikuje tej obudowy. Moim zdaniem „górna nadbudówka”, która wystaje ponad ramę powinna być tak z 5 cm wyższa, ponieważ gdy extruder jest w pozycji zero (na samej górze), to jest bardzo mało miejsca na czyścik do filamentu.

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.