Obudowa do drukarki mendel90 ver MDF 18mm

Jakiś czas temu przeglądając zbiór projektów thingiverse natknąłem się na ciekawy projekt obudowy do drukarki Mendel90 autorstwa użytkownika kreidler. Projekt można znaleźć pod adresem http://www.thingiverse.com/thing:755654 .

Screen_Shot_04-06-15_at_12.40_PM_preview_featured

Projekt wygląda bardzo obiecująco i w najbliższych dniach biorę się za jego drukowanie 😉


Aktualizacja: 15 maja 2015

Niestety okazało się, że projekt obudowy jest przystosowany do ramy z dibond, przez co jest ona za mała dla ramy wykonanej z MDFu 18mm. Ale jak to się mówi.. „polak potrafi” i ostatecznie po kilku próbach udało mi się dostosować je do mojej ramy (pod wałki 12mm) zakupionej w sklepie byq3d.eu. Ostatecznie okazało się, że konieczne było powiększenie jedynie trzech elementów.

A konkretniej, zmieniłem następujące elementy:

  • top_guide_1_z.stl oraz top_guide_3_z.stl – małe boczne części ramy znajdujące się oryginalnie w pliku top_guide.stl (są tam 4 boczne części obudowy)
  • top_front_V1_1_3_z.stl – środkowy przedni element obudowy, który oryginalnie znajdował się w pliku top_front.stl (są tam 3 elementy)

Jedynie te 3 elementy należy zmienić, natomiast pozostałe pasują z oryginału. Zmodyfikowane pliki można znaleźć tutaj: http://www.thingiverse.com/thing:1195659

Poniżej przedstawiam efekty mojej pracy:

DSC_0048 DSC_0047 DSC_0045

 

Obecnie do zrobienia pozostało jeszcze wykonać z plexi panele boczne, drzwiczki, jednak najpierw muszę je dokładnie pomierzyć, ponieważ wraz ze zmianą rozmiaru obudowy, również elementy plexi zmieniły wymiar. Najprawdopodobniej najpierw wykonam te elementy z plexi 1mm bo akurat taką posiadam w domu.

Do zrobienia pozostaje również wykonanie zabudowy tyłu drukarki, ponieważ w projekcie obudowy nie było, żadnych plastików do jej zamknięcia.

Add Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.